11. ROČNÍK POHÁRA ŠK CMK BANSKÁ BYSTRICA

22.06.2026 12:17:15
11. ROČNÍK POHÁRA ŠK CMK BANSKÁ BYSTRICA

Druhú júnovú nedeľu sa športová hala v Badíne zaplnila detským nadšením, súťažnou atmosférou a energiou. Banskobystrický klub CMK BB tu usporiadal už 11. ročník pohára ŠK CMK Banská Bystrica. Na tatami sa predstavilo jedenásť klubov so 126 mladými karatistami vo veku od piatich do pätnástich rokov. Súťaž bola určená pre úplných začiatočníkov aj pokročilých, takže na tatami sa striedali prvé odvážne kroky aj skúsené výkony.

Naša 20-členná výprava si zasúťažila vo všetkých disciplínach. Deti bojovali s veľkou chuťou a ukázali, že pravidelný tréning prináša ovocie. Pre mnohých bol tento turnaj nielen športovým zážitkom, ale aj motiváciou do ďalších mesiacov. O to viac, že počas dňa mali možnosť stretnúť sa s čerstvými medailistami z Univerzitných majstrovstiev sveta v bojových športoch, Šimonom Sečkárom a Martinom Čiakym. Mnohí si s nimi urobili aj spoločnú fotografiu a presvedčili sa, že aj veľké športové sny – ktoré kedysi mali rovnako malí karatisti, ako sú oni dnes – sa dajú naplniť. Keďže bol turnaj rozdelený podľa veku aj technickej úrovne, deti súťažili vo viacerých menších kategóriách. Vďaka tomu mali všetci priestor ukázať, čo sa naučili, a mnohí si odniesli medaily, ktoré pre nich predstavujú veľkú motiváciu a ocenenie ich každodennej snahy.

Výsledkom celodennej snahy bola bohatá medailová žatva, ktorá uzavrela súťažnú nedeľu.

V disciplíne agility sa najviac darilo Matúšovi Hruškovi a Tamare Čižmárikovej, ktorí zvíťazili vo svojich kategóriách. Tretie miesta pridali Leonel Vallo, Dominik Cabánik, Lukáš Štifner a Ria Cabániková.

V kihon ido získali prvenstvo Leonel Vallo, Lukáš Štifner, Tamara Čižmáriková a Liliana Vallová. Strieborné umiestnenia si odniesli Matúš Hruška a Dominik Cabánik, zatiaľ čo bronzové medaily vybojovali Branislav Rozemberg, Ria Cabániková a Bohdan Miroshnyk.

V kata sa z prvých miest tešili Lukáš Štifner, Ria Cabániková, Sofia Pračková a Ela Štefanková. Druhé priečky obsadili Tamara Čižmáriková, Dominik Cabánik a Jana Kyslerová. Tretie miesta doplnili Matúš Hruška, Liliana Vallová a Lenka Dobrocká.

V kumite získali zlaté medaily Oskar Róža, Júlia Žňavová, Alex Chmelo a Michal Kubáš. Strieborné pozície obsadili Lukáš Štifner, Ela Štefanková a Sofia Pračková. Bronz si odniesli Nina Berndtová a Dušan Neuschl.

V disciplíne balloon kumite pridal ešte druhé miesto Oskar Róža.

Naši karatisti ukázali veľkú snahu, disciplínu a športového ducha. Pre niektorých to bola prvá skúsenosť so súťažou, pre iných ďalší krok na ich karate ceste. Všetkým medailistom srdečne gratulujeme a rodičom ďakujeme za podporu, povzbudzovanie a skvelú športovú atmosféru, ktorá nás sprevádzala celý deň.

Ďalšie články - Články

ziar_2x2.jpeg
ts-logo.gif
slovalco.jpeg
nemak-new-logo.png
veolia2.png
logo_impa.png
mn_logo_2020.png
logo-atv.webp